WROCŁAWSKI KLUB SZACHOWY "KOPERNIK"

Największe skarby!

5 września urodziła mi się piąta wnuczka – księżniczka DIANA. Mamy kolejnego człowieka do kochania, amen. Nowa królowa mojego rodu na rączkach wspaniałej BABCI BETTY – taki skromny prezent od córeczki, na imieninki. Wszystkiego najlepszego wszystkim Beatkom.

         

Kategoria: Aktualności

Szachowy Zorro w Polanicy!

Najpierw cudowne wspomnienia. Karpow i mój syn. Lidia do swojej pięknej córeczki, pamiętaj, ten trener grał nam na gitarze. Potem Agnieszka, kiedyś druga liga juniorów młodszych….Darłowo, dziś pani lekarz weterynarii…prawie. Jak tu nie byc szczęśliwym?! A u nas nic nie zmienione od lat: 8 śniadanko 9 runda klasyczna i fajne szachy amatorskie 13 obiadek 14 […]

         

Kategoria: Aktualności

Andersenizm!

Wspaniałe zjawisko XXI wieku – połączenie nauczyciela matematyki i gry w szachy. Panie Mateuszu, chętnie podźwigam Pana walizeczki w czasie podróży! Hi

         

Kategoria: Aktualności

Półmetek w Pardubicach!

Pływamy, przerabiamy maturki z matmy, badamy fizyczne zasady: zachowania energii, pędu, momentu pędu i oczywiście gramy w szachy, ze zmiennym szczęściem, ale podwyższamy ELO!

         

Kategoria: Aktualności

Ostatni trenig przed Pardubicami 2025!

Ulubienica Kaisy – Szacki, Szumienko  Wstęp Nie twierdzi się, że jest to poważne badanie naukowe Rozdział 1 – Fischer jest bardzo inteligentny, Nawet gdy śpi jego siła jest z nim, Gra czysto, bez żadnych błędów – Nie śpiesz się, i nie garb – powiedział bokser. – Fischer jest jak nakręcony czołg. Rozdział 2 A ja […]

         

Kategoria: Aktualności

Drużynowe Mistrzostwa Europy!

W Słowenii spotkały się młode, krajowe drużyny juniorskie w szachach. Piękna impreza, zwłaszcza, że w kadrze Polski do lat 18 występuje dwóch wrocławskich kapitanów: SP 71 – Piotr Kejna, czwarta deska oraz 12 LO – Krzysztof Raczek, pierwsza deska. Przypomnę więc, zawsze aktualne motto sportowe WKSu: Trzymamy kciuki. Zapraszamy jak zwykle do galerii zdjęć.

         

Kategoria: Aktualności

Gorące szachowo wakacje!

Szykujemy się w różnych miejscach na letnie obozy. Sokołowsko. Łazy. Cafe Nero. Maks gratulacje za ukończenie z wyróżnieniem SP 71. Dalszych sukcesów w liceum III. Bardzo dziękuję za miły i przesympatyczny prezencik. Ostatni mohikanie WKSu – zawsze z wyższą kulturą!

         

Kategoria: Aktualności

Previous Posts Next posts