Obserwacja przede wszystkim!
Najlepszy Polak dostaje baty w Norwegii, najmłodsi walczą w ukochanym Poroninie, a my drżymy co z OLIMPIADą. Zapraszamy za tydzień na MISTRZOSTWA DOLNEGOśLąSKA do LUBINA, jak jajogłowi nie odwołają.
Najlepszy Polak dostaje baty w Norwegii, najmłodsi walczą w ukochanym Poroninie, a my drżymy co z OLIMPIADą. Zapraszamy za tydzień na MISTRZOSTWA DOLNEGOśLąSKA do LUBINA, jak jajogłowi nie odwołają.
Na początku listopada, w Hali Ludowej odbędą się coroczne Igrzyska Szachowe Szkół. Zapraszamy.
Gdy nadchodzi OLIMPIADA, umiem obfitować. Szanuj nadrzędne wartości. Podchodź do wszystkiego z pasją. Myśl zawsze do przodu. Jak miecz to dusza samuraja, tak trening to dusza rywalizacji. Uczciwie zawodnikowi tłumacz cudze kłamstwa. Od przebudzenia pracuj nad swoją doskonałością. Trener + prezes znaczy służyć! Poszukuj znakomitej samodyscypliny. W treningu szachowym szukaj spokoju umysłu.
Walczę ze swoimi systemowymi demonami, ta walka nigdy nie dobiega do końca. Igrzyska to niesamowici herosi. Gdy moje emocje są na krawędzi, zawsze podróżuję. Praca nad matematyką wzmacnia psychikę. Na Igrzyskach, po prostu ciesz się grą. W ciszy nie ma nic złego. Świadczyć dobro chamom, to wlewać wodę do oceanu. Dobry pomysł, lepszy Wroclovek. […]
W Puchrze Polski bierze udział nasz wspaniały olimpijczyk – trzymamy kciuki Piotrze.
We Wrocławiu pierwsi. Na Dolnym śląsku trzeci. Na mistrzostwach Polski ulubiony mój numer 13. Dziekuję bardzo rodzicom, bez ich ogromnego zaangażowania nie bylibyśmy tam. Zapraszam do galerii.
Dziś na Dolnym śląsku rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Szkół. Trzymamy kciuki za SP 71 i naszych juniorów.
Po raz trzeci – w historii naszych startów – zdobywamy złoto na drugiej lidze. Brawo seniorzy. Puchar przechodzi na własność, hi hi. Dodatkowo nasza wspaniała drużyna (Monika, Krzysztof, Mateusz, Ryszard, Jakub, Mateusz) awansowała do pierwszej ligi. Wszystko widać na zdjęciach w galerii. Nic dodać, nic ująć.
Siedem zespołów dolnośląskich gra w mieście Małysza. Trzmamy kciuki za Wrocław.
Nic dodać. Nic ująć. Należy się tylko cieszyć!
Złoty i brązowy medal dziewczyn w Dąbkach zaowocował. Skrócono etat szachów w SP 71, maksymalnie zredukowano mi także pensję. LOL! Dobrze, że Polonia Wrocław szaleje w ekstralidze i spełnia się moje last dance. Bowiem tegoroczne motto w WKS brzmi: ZŁOTO tylko DLA WROCŁAWIA! Kraków. Poronin. Ustroń.
Szczęścia trzeba się nauczyć. Na przypale, albo wcale! – czyli, rozpoczynam swój last dance. Kieruję się instynktem, więc zawsze wybieram właściwy kierunek. Odwaga, determinacja, spryt: są bardzo ważne w walce o sukces. Drogi zawodniku jak ja – pnij się w górę w trudnych profesjach. Miej niezachwianą wiarę we własne siły. Chciej wystarczająco mocno. Posiadaj wielką […]
Warto być aktywnym, to jeden z fundamentów zdrowia. W szachach widać wciąż szacunek dla innych. W szachach jest zawsze przestrzeń i czas na coś nowego. Sukces cieszy, ale to porażka motywuje. Złote medale nie są dla przeciętnych, ale dla wybitnych. Pasja zawsze pozwala powstawać, jak Feniks z popiołów. Szachy są częścią naszych czynów. Spokój i […]
W tym roku z juniorami szaleliśmy na dwóch obozach. Wakacje zakończylismy mocnym akordem – udziałem w Mistrzostwach Polski Juniorow. Zapraszamy do galerii zdjeć. Teraz czas przyglądać się seniorom. Oczy zwracamy wszyscy na Kraków i Poronin.
Od wtorku w stolicy Dolnego Śląska – grali starsi juniorzy, po jutrzejszą niedzielę, gdzie grają młodsi – trwają mistrzostwa Polski Juniorów w szachach. Wśród nich nasi wybitni zawodnicy. W Krakowie zaś ewenement na skalę kraju. Po trzech rundach dwie dolnośląskie drużyny prowadzą na ekstralidze seniorów. Po tym jak Katowice łapią dwie sroki za ogon, Pęgów […]
Kończą się słynne festiwale szachowe. Oczy będą skierowane teraz na EKSTRALIGĘ. Wcześniej jednak cały świat szachowy zwali się do kochanego WROCLOVKA. Mistrzostwa Polski Juniorów w aktywach. Zapraszam i WKS do boju!
Zakończyły się Dąbki. Było dużo tańca, mniej matmy, dużo plażingu, bardzo wiele głupoty z maseczkami, szczególnie w pociągu, dużo słońca, popsuta gitara, pierwsze prawo jazdy. Sukcesy w szachach też niemałe: Justynka złoto, Jagoda brąz, Ania podwyższyła kategorię. Zapraszamy do galerii zdjęć. Wyśmienita integracja zespołu 10 zawodników. Dobry prognostyk przed „Aktywami” we Wrocławiu.
Gdy odwrócisz tabele WKS na czele. Rozpoczynamy więc finisz. Startuje naszych dziesięciu zawodników. Zapraszamy jak zwykle do galerii zdjęć. Zawody sędziuje prezes DZSzachu Aleksander Sokólski. Odwiedził nas także sam prezes PZSzachu.
4 sierpnia 2020 rozpoczęły sie Szachowe Mistrzostwa Polski Kobiet. Kibicujemy wrocławiance. Znów będzie wiele zaciętych pojednynków i bardzo dużo niespodzianek. Młodzież bowiem niemiłosiernie atakuje.
Anderssen podaję za „ciocią Wikipedią” tak jak ja studiował matematykę i filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim. Po ukończeniu studiów tak jak ja podjął pracę w gimnazjum najpierw jako instruktor, później profesor matematyki. Poznał zasady gry w szachy w wieku dziewięciu lat, ja w wieku dwunastu. Zwrócił na siebie uwagę całego świata szachowego dopiero w 1842 […]