Finał Mistrzostw WKS w klubie.
Wspaniałe dwie grupy. Początkujący – czyli pierwszy krok 12 osób. Drugi krok osiem osób. Wielu szczęsliwych podwyższyło swoje kategorie. Zapraszamy do galerii zdjęć i do zobaczenia za rok.
Wspaniałe dwie grupy. Początkujący – czyli pierwszy krok 12 osób. Drugi krok osiem osób. Wielu szczęsliwych podwyższyło swoje kategorie. Zapraszamy do galerii zdjęć i do zobaczenia za rok.
30 rodzin szachowych, przedstawiciele czterech pokoleń – najlepsza sobota w roku. Jak tu nie być szczęśliwym?
Szachy uczą odpowiedzialności za podejmowane decyzje – natychmiast.
W tym tygodniu – rozpoczynają ósmoklasići z SP 103. Najpiękniejszy jest uśmiech, gdy młodzi grają w szachy.
W styczniu gramy zawsze memoriał, dziś natomiast wspominamy urodzinki naszego sportowego idola 11 MISTRZA ŚWIATA w szachach – Roberta Jamesa Fischera. Tradycją naszego klubu jest fakt – że turniej odbywa się bez wpisowego. Tak jak za młodu Fisher – nie brano od niego kasy. Przyjdź i po prostu zagraj.
Zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa WKSu. Odbędą się one 17 marca w niedzielę w LO COGITO, ul. Ruska 3/4, tzw. pierwszy krok, ilość miejsc ograniczona. Mam nadzieję, że za rok powiększymy ilość uczestników.
Wczoraj po – sześciu – latach wróciliśmy na salony wielkich szachów. Gdy odwrócisz tabele – my na czele. Z jednej strony wspaniale było spotkać tylu znajomych, z drugiej strony dostaliśmy lanie od przedszkolaków. Jednego nazwałem nawet TYGRYS Dawid – pogromca WKSiaków. Drużynowo, w dowcipnej klasyfikacji, oczywiście wygraliśmy, arcymistrzowie bowiem łącznie zdobyli razem 14 pkt, My […]
Pojawimy się całym Cogito Teamem w tę sobotę w Centrum Kreatywności TALENT. Radość niesamowita jak się znów odradzamy. Motto: gdy odwrócisz tabele my na czele!
15 lat temu, po tak zwanych „ceregielach naukowych”, postawnowiłem założyć własny klub WKS Kopernik. Całkowita formalizacja nastąpiła w 2017 roku. Dziś w kolejnym dniu zakochanych życzę wszystkim moim zawodnikom zdrowia i po raz PIERWSZY dużych pieniędzy!
Moi zawodnicy wymyślili w tym tygodniu mentalne szachy. Co to takiego? Uczymy się w parach przyjaźni, po ruchu można zmieniać przepisy…zapewniam niezły ubaw. Oczywiście zapraszam do galerii zdjęć.
Jakie to piekne – młodzi grający w szachy, narty w górkach nawet nocą, basen i rekreacja, nauka historii, spacer w górach, i niezmienny uśmiech.
Wszystkiego najlepszego wszystkim rodzicom, rodziców! Szczególnie tym szachowym. Mówi babcia do dziadka: czego Ci życzyć mężu w tym dniu? Jeszcze jednego roku z Tobą razem! – odpowiada dziadek.
W SP 103, w medialnej ciszy, czyli tak jak lubił to 11 Mistrz Świata, odbył się w czterech grupach sportowych memoriał upamiętniający 16 rocznicę śmierci. Zapraszamy do galerii zdjęć. Wyniki 40 grających fajnie dzieciaków oczywiście w chessarbitrze. Zwycięzcami grup zostali: Kacper, Antoni, Aleksandra, oraz Marcin.
Przygotowując się w WKSie współcześnie, do dziesiątego już memoriału Roberta Jamesa Fischera, chcę przypomnieć jeszcze jedną anegdotę z życia mojego i szkolnego trenera Pana Henryka Załęskiego. W 1983 roku na korytarzu w Elektronicznych Zakładach Naukowych tłukłem się niemiłosiernie z kumplem. Nikt nie wiedział, że o godność pięknej dziewczyny oraz o bycie z nią na jej […]
Zaraz po egzaminie dojrzałości, czyli w lipcu 1984 roku miałem bardzo stresujący egzamin wstępny na wrocławską Akademię Wychowania Fizycznego. Składał się on wtedy z 12 przedmiotów, niczym dwanaście prac Herkulesa: pływanie, pięciobój gimanstyczny, biologia, fizyka, chemia,…, i lekkoatletyka. Najbardziej bałem się trójboju królowej sportu: 100m, pchnięcie kulą, oraz 1500m. Wtedy kochałem sport pod każdą postacią, […]
Kolej teraz na drugą półkule – czyli HAWANA! Kolejne miejsce gdzie grał Fischer – odwiedzimy, memoriał Capablanki.