WROCŁAWSKI KLUB SZACHOWY "KOPERNIK"

Kategoria: Aktualności

Mecz Anand – Carlsen

Wczoraj odbyła się oficjalna Ceremonia Zamknięcia Meczu o Mistrzostwo Świata, którego zwycięzcą został nikt inny jak Magnus Carlsen – pokonując na dwie rundy przed końcem 6.5:3.5 Viswanathana Ananda.

Przebił wszystkich dotychczasowych czempionów jeżeli chodzi o wiek, w którym zdobył ten tytuł. Z pewnością też jest to jeden z najlepszych talentów szachowych, z jakim kiedykolwiek mogliśmy się spotkać – być może największy. Pytany o to – odpowiada, że rzeczywiście nieźle gra, ale wciąż w każdej partii dostrzega błędy i brak precyzji.

Sam Garry Kasparov stwierdził, że Magnus mógłby stać się niewątpliwie najtrudniejszą barierą do przebicia nawet za kilka stuleci – gdyby tylko zaczął pracować na poważnie.

Niech osiągnięcia tego 23-latka będą wzorem do naśladowania dla wszystkich maluchów, juniorów i młodzieży, którzy chcą wybić się ponad innych. Kto wie? Być może ktoś z Was niedługo z nim zagra w Meczu o Mistrzostwo Świata.