Obozy szachowe – Szczytna i Góra św. Anny
Na feriach oprócz obozu w Lewinie Kłodzkim nasi zawodnicy byli jeszcze w dwóch innych miejscach. W trakcie gdy jedni byli w kotlinie, druga kadra pojechała na Górę św. Anny.
Rewelacyjnie zagrał w turnieju Maks Bogut, który załapał się do puli miejsc nagradzanych, a ponadto podwyższył swój ranking o ponad 150 oczek. Niestety pozostali zawodnicy się trochę pogubili – być może to przez górski śnieg, który w drodze powrotnej utrudnił też dojazd na letnich oponach.
W drugim tygodniu akcja przeniosła się do Szczytnej, gdzie ogromne sukcesy odnieśli Szymon Semp i Małgosia Kowalik, którzy podnieśli swoje kategorie – dołączając tym samym do grupy Mistrzowskiej. Poza turniejem mieliśmy idealne warunki pogodowe do jazdy na nartach, co wykorzystaliśmy w miarę możliwości. Tylko w miarę, a nie do ich granic, ponieważ czas spędzaliśmy również na basenie, zwiedzaniu muzeum, dworku Chopina, na ognisku, szkoleniach szachowych i podnoszeniu swoich umiejętności z zakresu matematyki i fizyki.
Wszystko odbyło się szybko i sprawnie – niestety trwało to jak zwykle zbyt krótko. Wolne dni minęły, czas powrócić do codziennych zadań i czekać cierpliwie na przyszły rok oraz kolejne obozy.
W chwilach wolnych zapraszam do przeglądnięcia galerii ze Szczytnej oraz Góry Świętej Anny.