WROCŁAWSKI KLUB SZACHOWY "KOPERNIK"

Kategoria: Aktualności

Turniej Cracovia 2014

Wracając z obozu w Krakowie należałoby wspomnieć o wynikach naszych podopiecznych, a te – jak przystało na rozwijający się klub – są coraz lepsze. W towarzyszącym turnieju Cracovii rozegrane zostały cztery openy, a ten dla najmłodszych – open D – wygrał Tomasz Żyła. Ponadto w klasyfikacji chłopców w pierwszej dziesiątce znalazła się jeszcze trójka zawodników Kopernika: Damian Urban, Maciej Mieczkowski (który podwyższył swoją kategorię) oraz Szymon Semp.

W grupie C, w czołówce przez cały czas znajdował się Batrek Miszkieło, który pomimo słabiej zagranych dwóch ostatnich partii zajął dwunaste miejsce. Chciałbym zauważyć, iż ten turniej był równocześnie Mistrzostwami Polski Amatorów.

W openie B było kilku naszych zawodników, ale na szczęście nie musieliśmy zmagać się ze sobą nawzajem. Wśród najlepszej dziesiątki znaleźli się odpowiednio na piątym i siódmym miejscu Aleksander Kumala oraz Michał Walentukiewicz.

Grupa A dla naszych zawodników w tym roku nie była lekka, ale znaleźli się w niej również i tacy, którzy są zadowoleni ze swojego wyniku, dlatego ogólnie cały wyjazd był bardzo udany dla klubu. Cieszy nas również fakt, że pojechaliśmy ponad dwudziestoosobową ekipą.

Kilka zdjęć prosto z sali gry można zobaczyć w galerii.