WROCŁAWSKI KLUB SZACHOWY "KOPERNIK"

Kategoria: Aktualności

VIII Kongres dra Jana Zukertorta

Dzisiaj zakończył się VIII Kongres dra Jana Zukertorta, a jego corocznej tradycji towarzyszył mecz Absolwentów 13-stego Gimnazjum przeciwko Reszcie Świata. Zwycięstwo nie przypadło zawodnikom Trzynastki, ponieważ mogliby tym samym zniszczyć naprzemienny ciąg wygranych, w którym to raz wygrywają byli uczniowie gimnazjum, natomiast w kolejnym roku VIP’owie z Reszty Świata.

Walka jak zwykle była nierozstrzygnięta do ostatniej rozrywki. Tym razem były to zadania matematyczne i pomimo bezbłędnego rozwiązania wszystkich przez Absolwentów, nie zdołali oni wyjść na końcowe prowadzenie, gdyż Reszta Świata również nie popełniła żadnej pomyłki.

Pojawia się pytanie czy w następnym roku uda się przełamać system zero-jedynkowy zawodnikom Reszty Świata, czy jednak Gimnazjum 13 wzmocni swój skład i ponownie wygra? Podczas chwili rozmyślania nad tym pytaniem, zapraszam do oglądnięcia zdjęć z dzisiejszego pojedynku: Absolwenci Gimnazjum nr 13 vs. Reszta Świata (w kadr wkradli się również najmłodsi zawodnicy z turnieju Zukertorta).